Honza
Pastýřík

Šétrenér mládeže - hl. trenér U14, U13, U13 Dívky

Dlouholetý trenér mládeže, úspěšně vystudoval a dokončil Vzdělávací institut trenérů zaštítěný Českou basketbalovou federací, bývalý profesionální hráč. Mým osobním cílem je umožnit na každém tréninku každému hráči maximální rozvoj v rámci jeho možností, proto se řídím heslem: Talent hráče nelze ovlivnit, ale rozvoj jeho dovedností je závislý na každodenní práci samotného hráče a odhodlání trenéra s daným hráčem pracovat.

Pepan
Příhonský

hl. trenér U15, U12, U11

Dlouholetý trenér mládeže, který prošel jedním z vrcholných center mládeže BK Pardubice, student nejvyšší trenérské licence, bývalý profesionální hráč a trenér u reprezentace U15.

Richard
Leško

hl. trenér A-tým, U19, U17

Dlouholetý trenér mládeže a nejvyšší soutěže na Slovensku v Košicích. Družstva pod vedením tohoto trenéra vždy patřila ke slovenské špičce. Dlouholetý profesionální hráč a reprezentant Slovenské republiky, který je v současné době hlavním trenérem reprezentace U20 Slovenska.

Domča
Máchová

Hl. trenérka U8, U10 a U11 Dívky

Aktivní hráčka basketbalu, která nastupuje v současné době za rodné město Kolín. Studentka Technické univerzity v Liberci se zaměřením na sport a sportovní management. Lásku k basketbalu sice našla až v pozdějším věku, ale o to je silnější. V současné době ji předává těm nejmladším u nás v akademii.

Vláďa
Kořínek

Hl. trenér U17B a asistent U17

Dlouholetý hráč, v současné době hráč A-týmu v BA Lynx Liberec, který sbíral dříve zkušenosti v nejvyšším mládežnickém basketbale v ČR. Student gymnázia v Liberci s chutí předávat své zkušenosti další generaci basketbalistů. Asistent trenéra kategorie U12 a U13.

Raďas
Pešík

Hlavní kondiční trenér

Kvalifikovaný kondiční a výživový poradce, který vystudoval BASKETBALL STRENGTH & CONDITIONING pod záštitou České basketbalové federace, dlouholetý hráč na nejvyšší mládežnické úrovni. Asistent trenéra A-týmu. Na trénování mě baví, že zde mohu zúročit své zkušenosti z mládežnického sportu a díky tomu pomoci jedincům vyvarovat se různých chyb na této cestě. Odměnou mi je vidět posun mladých sportovců, ať po fyzické či psychické stránce, přičemž je zde snaha rozvíjet obě složky stejně a co nejvíce se přiblížit k tzv. Kalokagathii.

Míša
Martinovská

trenérka pohybovek a asistent U8, U10, U11 Dívky

Dlouholetá hráčka se smyslem pro fair-play. V současné době aktivní rozhodčí, studentka TUL a trenérka pohybovek a kategorie U11. Role trenérky jsem se ujala až po zkušenostech na hřišti s rolí hráčky a rozhodčí. V obou těchto sférách mi chybělo systematické předávání své zkušenosti mladším sportovním generacím. Mým cílem je v mládežnických kategoriích rozvíjet pozitivní vztah k basketbalu a rovněž respekt k sobě, trenérům, rozhodčím, spoluhráčům, protihráčům a jiným vystupujícím osobám nejen při trénincích a zápasech, ale i při cestě životem. Zároveň je mým zbožným přáním být nejvyšším členem kategorie U11 na začátku i na konci sezóny :)

Lukáš
Krejčí

Trenér přípravek na základních školách

Dlouholetý hráč ligy mužů, student vysoké školy v Praze, dlouholetý trenér přípravek a kroužků na školách, organizátor basketbalových akcí a streetballů. Trénuji, protože mě to baví a chci, aby tradice libereckého basketbalu pokračovala. Při tréninku mi nejde ani tolik o talent dítěte, ale vášeň a nasazení pro danou věc.

Honza
Demel

trenér pohybovek a asistent U8, U10, U11 Dívky

Bývalý hráč basketbalu a atlet, který vystudoval Technickou univerzitu v Liberci se zaměřením na sport. V současné době učitel a trenér pohybovek v Basketball Academy Lynx Liberec u kategorií U8 - U13.

Tomáš
Bím

Asistent trenéra U17, U19

Dlouholetý aktivní hráč se zkušenostmi z nevyšší mládežnické úrovně, který vždy patřil k point-leaderům družstva. Asistent trenéra u nejstarší mládežnické kategorie U17. Jsem sice začínající trenér, ale jako aktivní hráč A-týmu BA Lynx Liberec si myslím, že můžu ledacos předat. Různé rady, triky jak vyzrát na soupeře, nebo připravit dorostence na přechod z mládežnických soutěží na mužskou složku.

Kuba
Hojdar

Asistent trenéra U17, U19

Dlouholetý hráč a kapitán A-týmu v BA Lynx Liberec, který sbíral dříve zkušenosti i v nejvyšší mužské soutěži v ČR. Vystudovaný inženýr a leader nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Asistent trenéra kategorie U17.

Matěj
Vlasák

Asistent

Začínající trenér a odchovanec naší akademie, kterou se na hřišti může pyšnit neutuchající chutí bojovat a pozitivní energií. Tuto energie se snažím předávat i mladším hráčům a hráčkám naší akademie. Student střední školy v Turnově, absolvent trenérské licence TB-I a aktivní hráč kategorie U19.

Shumskyy
Mykhaylo

Asistent

Začínající trenér a odchovanec naší akademie, který se díky vášni prohru a schopnosti kvalitní komunikace nejen na hřišti, je a bude pozitivním příkladem mladším hráčům a hráčkám naší akademie. Student střední školy v Liberec, absolvent trenérské licence TB-1 a aktivní hráč a kapitán kategorie U17.

Honza
Obešlo

Hl. trenér U12 Dívky a asistent U13 Dívky

Dlouholetý hráč a trenér, který v současné době působí v A-týmu mužů BA Lynx Liberecka a jako asistent trenéra kategorie U15.

Martin
Boček

trenér přípravek na základních školách

Hráč, aktivní rozhodčí, učitel tělesné výchovy na středí škole a též trenér přípravek na základních školách.

Hraj basket za Liberecko

Mládežnická akademie pořádá pravidelné nábory chlapců i dívek dvakrát do roka. V případě zájmu reprezentovat Liberecko, nebo se prostě jen tak sportovně naplno vyžít, nás neváhejte kontaktovat.