Honza
Pastýřík

Šétrenér mládeže - hl. trenér A-tým a U17

Dlouholetý trenér mládeže, úspěšně vystudoval a dokončil Vzdělávací institut trenérů zaštítěný Českou basketbalovou federací, bývalý profesionální hráč. Mým osobním cílem je umožnit na každém tréninku každému hráči maximální rozvoj v rámci jeho možností, proto se řídím heslem: Talent hráče nelze ovlivnit, ale rozvoj jeho dovedností je závislý na každodenní práci samotného hráče a odhodlání trenéra s daným hráčem pracovat.

Honza
Obešlo

Hl. trenér U15 a U12

Sice malý postavou, ale velký činy. Dlouholetý hráč první ligy mužů, student a držitel titulu Bc. z Technické univerzity Liberec. Vlastník druhé nejvyšší trenérské licence. Také trenér přípravek a kroužků na školách. K trénování dětí jsem se rozhodl, protože chci předávat své zkušenosti a ovlivnit děti ve věcech, které jsem udělal dobře i špatně já sám. Rád bych dětem ukázal, jak je basketbal jednoduchou a zábavnou hrou, kterou lze dělat přinejmenším pro radost.

Roman
Číla

hl. trenér B-týmu mužů

Bývalý hráč a dlouholetý trenér mládeže, který posbíral i zkušenosti s nejvyšší úrovní mládežnického basketbalu. V současné době asistent trenéra basketbalistek Lokomotivy Liberec a trenér mužských složek BA Lynx Liberec. Basketbal je nádherná dynamická kolektivní hra, která sportovce rozvíjí nejen po stránce fyzické ale zároveň i po stránce psychické. Sportovce tak jako trenéři připravujeme a rozvíjíme nejen pro výkonnostní či vrcholový sport ale i pro osobní a profesní život. Můj cíl je motivovat a naučit hráče maximálnímu nasazení v tréninku i zápasu. Rád bych, aby si hráči tuto vlastnost „dělat vše vždy na 100%“ přenesli i do osobního a profesního života.

Lukáš
Krejčí

trenér přípravek na základních školách

Dlouholetý hráč ligy mužů, student vysoké školy v Praze, dlouholetý trenér přípravek a kroužků na školách, organizátor basketbalových akcí a streetballů. Trénuji, protože mě to baví a chci, aby tradice libereckého basketbalu pokračovala. Při tréninku mi nejde ani tolik o talent dítěte, ale vášeň a nasazení pro danou věc.

Raďas
Pešík

asistent trenéra U15

Dlouholetý hráč na nejvyšší mládežnické úrovni. Asistent trenéra u kategorie U15. Na trénování mě baví, že zde mohu zúročit své zkušenosti z mládežnického sportu a díky tomu pomoci jedincům vyvarovat se různých chyb na této cestě. Odměnou mi je vidět posun mladých sportovců, ať po fyzické či psychické stránce, přičemž je zde snaha rozvíjet obě složky stejně a co nejvíce se přiblížit k tzv. Kalokagathii.

Míša
Martinovská

trenérka kategorie U11

Dlouholetá hráčka se smyslem pro fair-play. V současné době aktivní rozhodčí, studentka TUL a trenérka pohybovek a kategorie U11. Role trenérky jsem se ujala až po zkušenostech na hřišti s rolí hráčky a rozhodčí. V obou těchto sférách mi chybělo systematické předávání své zkušenosti mladším sportovním generacím. Mým cílem je v mládežnických kategoriích rozvíjet pozitivní vztah k basketbalu a rovněž respekt k sobě, trenérům, rozhodčím, spoluhráčům, protihráčům a jiným vystupujícím osobám nejen při trénincích a zápasech, ale i při cestě životem. Zároveň je mým zbožným přáním být nejvyšším členem kategorie U11 na začátku i na konci sezóny :)

Áďa
Krejbichová

trenérka U8 a asistentka U10

Bývalá dlouholetá hráčka v Lokomotivě Liberec, která rozdávala radost pod oběma koši, již druhým rokem rozdává radost u nás v akademii u nejmladších kategorií. Trénování je jedna z možností jak se basketbalu věnovat i po ukončení aktivní kariéry. Proto jsem ráda, že u sportu, který mě naučil mimo jiné vzájemnému respektu, můžu setrvat a své zkušenosti předat dál.

Jindřich
Martinec

hl. trenér pohybovek

Dlouholetý aktivní sportovec a profesor na Katedře tělovýchovy a sportu Technické univerzity Liberec. Trenér, který pracoval hned u několika rozdílných sportů, má u nás na starost pohybovou průpravu.

Tomáš
Bím

asistent trenéra U17

Dlouholetý aktivní hráč se zkušenostmi z nevyšší mládežnické úrovně, který vždy patřil k point-leaderům družstva. Asistent trenéra u nejstarší mládežnické kategorie U17. Jsem sice začínající trenér, ale jako aktivní hráč A-týmu BA Lynx Liberec si myslím, že můžu ledacos předat. Různé rady, triky jak vyzrát na soupeře, nebo připravit dorostence na přechod z mládežnických soutěží na mužskou složku.

Kuba
Hojdar

asistent trenéra U17

Dlouholetý hráč a kapitán A-týmu v BA Lynx Liberec, který sbíral dříve zkušenosti i v nejvyšší mužské soutěži v ČR. Vystudovaný inženýr a leader nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Asistent trenéra kategorie U17.

Ball z.s.

Řídkého 228/4, Liberec 10 - Františkov, 460 10
IČ: 05231213
Předseda
Pastýřík Jan
tel: +420 721 131 391
E-mail: pastyrik.jan@seznam.cz

členové výkonného výboru:
Veselovský Ondřej
E-mail: balynx@seznam.cz
Plašil Petr
E-mail: balynx@seznam.cz
Č.Ú.: 523121311/5500 Raifeisen BANK

Hala
Kort

Jeronýmova 425/27
Liberec 7
460 07
Vstup naproti gymnáziu Jeronýmova

Hala
ZŠ Broumovská

Broumovská 847/7
Liberec 6
460 01
Vstup od červeného paneláku ve spodní části školy


BALL, je spolek působící v Libereckém kraji a sdružuje ve svých řadách, jak dívky, tak chlapce, kteří mají zájem o sport a aktivně trávit volný čas úžasnou hrou – basketbal. Jsme jediný oddíl v Libereckém kraji, který sdružuje a zabývá se jak dívčím tak chlapeckým basketbalem.

BALL je účastníkem soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací.


BALL, je spolek působící v Libereckém kraji a sdružuje ve svých řadách, jak dívky, tak chlapce, kteří mají zájem o sport a aktivně trávit volný čas úžasnou hrou – basketbal. Jsme jediný oddíl v Libereckém kraji, který sdružuje a zabývá se jak dívčím tak chlapeckým basketbalem.

BALL je účastníkem soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací.